Learn Singing, Guitar, Piano, Bass, Percussion at www.NEATcourses.com
Get Chords at www.NEATchords.com

alban skenderaj
si me pare
Chords and lyrics

difficulty: intermediate                Intro: Em Am G D /2x

Em           Am            G    D

Sikur nje cast te isha ndalur

Em      Am          G   D

e te degjoja zerin tim

Em      Am         G    D

me siguri me kishe falur

Am

si me pare, si me pare

kur ndanim nje mendim

Em        Am           G    D

Perse me vodhe, te verteten

Em         Am        G    D

dhe nuk me the as lamtumire

Em           Am  G          D

perse s'ma more, embel edhe jeten

Am       

si me pare, si me pare

G              D

une do e jepja me deshire

Em      Am

Fol ti, une kendoj

G          D 

fjalet qe ti thua

Em      Am             G   D

fol ti, cfare po ndjen tani

Em                     Am          G         D

une te degjoj dhe nese mijera kilometra je larguar

Am

si me pare, sa me pare, si me pare

G              D

po pres nje mrekulli

Em  Am  G  D /2x

Em         Am             G       D

Dhe une vazhdoj, te ngushellohem

Em        Am        G     D

per sa jetoj, ne nje vegim

Em        Am       G        D

nga pranga jote jo s'dua te lirohem

Am

si me pare, si me pare

G         D

i vetmi frymezim

Em      Am

Fol ti, une kendoj

G            D

fjalet qe ti thua

Em      Am             G    D

fol ti, cfare po ndjen tani

Em                     Am           G          D

une te degjoj dhe nese mijera kilometra je larguar

Am

dhe si me pare, sa me pare, si me pare

G       D

une dua te di

kush jam sot tek ti

a jemi larg nga dje

jam diell apo shi

nje vetetime pa re

Me thuaj,me thuaj ,mos vuaj

jo me lote,eshte e kote

 Em                Am      

Por vetem fol ti, une kendoj

G            D

fjalet qe ti thua

Em      Am            G     D

fol ti, cfare po ndjen tani

  Em                   Am          G           D

une te degjoj dhe nese mijera kilometra je larguar

Am

si me pare, sa me pare, si me pare

G                 D

te pres ne pafundesi

Em  Am  G  D /2xsimplify

key

chords

key

original:   current:  

transpose  


Em

Am

G

D

1

2

5

6

7

intermediate