Learn Singing, Guitar, Piano, Bass, Percussion at www.NEATcourses.com
Get Chords at www.NEATchords.com

elita 5
cmendem
Chords and lyrics

difficulty: expert                ELITA 5 CMENDEM

Bm               A 

edhe sonte jetoj me plagen e vjeter

Em              G

ndoshta dhimbja do pushoj

                   F#m

do't pushoj ne boten tjeter

       Bm

dikur do ta dua dike

A

por asnjeher si dike dikur

Em

at qe zoti sma dha

G                      Bm      

nga njerezit se kerkoj kure

Bridge:

G          A          Bm

do te pres si heren e pare

G          A          Bm

un jam lot qe nga syte e tu jam ndare

G          A          Bm

nese vdes heshtja do te flas

F#m

kur shkoj dhe shikimet treten

Em     G      Bm  

dhe ne tek ti mbeten

Chorus:

     E5    (F#5)    G5             D5            

e kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra

                  A5      B5

dhe mundohem ti tregoj se cmendem

  (C#5)    D5           A5

ne kete bote te verber cmendem

        G5    F#5   E5

qe sjam dikush tjeter

F#5 E5 F#     E5 F#5  G5           D5            

e kerkoj_______ nje qe ndarja e ka vra

                  A5      B5

dhe mundohem ti tregoj se cmendem

  (C#5)    D5           A5

ne kete bote te verber cmendem

        G5    F#5   E5

qe sjam dikush tjeter

D5

huu uuu shkoo

Solo niher edhe e njejta perseritet..simplify

key

chords

key

original:   current:  

transpose  


Bm

A

Em

G

F#m

A5

B5

G5

F#5

E5

F#

D5

None

expert

 

Learn the NEW Way to Sing With Freedom, Confidence, and Control

click to watch now